W tym artykule przeczytasz o:
- postępie remontu na Doryckiej
- co już się zmieniło
- terminach zakończenia prac
Dorycka składa się z dwóch nitek. Nitka wschodnia jest gotowa od ul. Wrzeciono do wlotu nitki zachodniej. Na odcinku od tzw. okrąglaka do sugerowanego przejścia dla pieszych położona została nowa trylinka, a na dalszym fragmencie jest asfalt. Piesi mogą już chodzić tam po nowym chodniku.
Bardzo mi na tym zależało. Nie chciałem, żeby ul. Dorycka została pozbawiona „przeszłości”. Dlatego już kilka lat temu, kiedy przymierzaliśmy się do jej remontu, postulowałem na krótkim odcinku pozostawienie trylinki. Także z tego względu, że to w końcu polska myśl techniczna. Trylinkę wynalazł w 1932 r. Władysław Tryliński – komentuje zastępca burmistrza Włodzimierz Piątkowski.
Nitka zachodnia na razie wyremontowana została od Wrzeciona do bloku przy ulicy Doryckiej 4. Na jezdni położony został nowy asfalt, a po obu stronach ulicy wymienione zostały chodniki. Po zmroku drogę oświetlają nowe ledowe lampy, zamocowane na stalowych latarniach.
Przy okazji wymieniona została nawierzchnia jezdni na ul. Wrzeciono między obiema nitkami Doryckiej. Bielański Ratusz uznał, że warto o ten element rozszerzyć zakres inwestycji, aby została kompleksowo zrealizowana. Aktualnie prace prowadzone są na parkingu przy zachodniej nitce ulicy.
Pozostało dokończenie remontu obu nitek ulicy Doryckiej w kierunku ul. Marymonckiej i dodanie zaplanowanej w planie zieleni. Ulicę wzbogacą liczne krzewy, takich gatunków jak: tawulec pogięty, śnieguliczka koralowa czy róża okrywowa. Przestrzeń urozmaici także 17 nowych drzew: dziewięć dębów błotnych, cztery jarzęby szwedzkie i cztery klony czerwone.
Remont ulicy Doryckiej jest elementem większej całości, o jaką zabiegałem wpierw jako radny, a następnie jako zastępca burmistrza, czyli kompleksowej rewitalizacji Wrzeciona. Na ten moment wszystkie okoliczne podwórka poddaliśmy gruntownej rewolucji, na bieżąco też modernizujemy nasz tutejszy zasób mieszkaniowy i zadbaliśmy o okrąglak – remont i wpisanie do gminnej ewidencji zabytków – ważny punkt na osiedlu – dodaje zastępca burmistrza Piątkowski.
Ulica Dorycka odnawiana jest dzięki środkom zapewnionym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansuje realizację inwestycji w 60 proc. Koszt remontu to 5 mln 289 tys. 676 zł – tyle wyniosła wybrana w przetargu oferta warszawskiej firmy Delta.
Planowany termin zakończenia prac to przełom września i października. Inwestycję po stronie Urzędu Dzielnicy prowadzi dzielnicowy Wydział Infrastruktury.
Napisz komentarz
Komentarze