W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o szczegółach sprawy,
- jak wygląda sytuacja na miejscu,
- co ze spalonym obiektem.
Pożar bazaru przy Broniewskiego
W nocy 23 lipca lekko po północy doszło do wybuchu pożaru na bazarku zlokalizowanym przy ul. Broniewskiego. Jak wynika z relacji świadków, w pewnym momencie słyszalne były głośne wybuchy w centralnej części targowiska, po czym pojawił się ogień.
Informację o incydencie jako pierwsi zgłosili policjanci z pobliskiej komendy przy Perzyńskiego i dzięki interwencji służb oraz Straży Pożarnej pożar został szybko opanowany. Na miejscu służby prowadzą czynności.
Pożar objął niewielką część bazaru, znajdującą się w centralnej ,,starszej” jego części (barakowa część od strony przystanków tramwajowych Romaszewskiego).
Co z bazarem przy Broniewskiego?
Z samego rana na terenie pojawił się burmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk i zastępca burmistrza Włodzimierz Piątkowski. Burmistrz zapewnił o możliwości wsparcia przez urząd kupców będących mieszkańcami dzielnicy Bielany.
- Na miejsce zostali wysłani pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej dla dzielnicy Bielany w celu rozeznania sytuacja poszkodowanych. W ciągu dnia zostanie podstawiony kontener na usunięcie pozostałości po pożarze - mówi Małgorzata Borek, rzeczniczka prasowa dzielnicy.
Na całym bazarze odcięty został dostęp do prądu. Jest to utrudnienie nie tylko utrudniające pracę, ale i narażające kupców na gigantyczne straty w asortymencie (wiele produktów wymaga chłodzenia, czy podgrzewania).
Sprzedawcy zostaną jednak wsparci finansowo w tej trudnej dla nich sytuacji.
Jaka przyszłość czeka bazarek?
To kolejny pożar na tym targowisku w przeciągu kilku lat. Nie wpływa to jednak na decyzję o jego przyszłości. Ta jest bowiem klarowna. Bazar ma przejść generalny remont, o który dzielnica stara się od dawna.
- Od lat jako dzielnica prowadzimy zintensyfikowane działania mające na celu unormowanie sytuacji targowiska znajdującego się przy ul. Broniewskiego. Targowiska, które nadal nie zostało przejęte przez dzielnicę. Wydana została decyzja o warunkach zabudowy i uzgodniony został projekt architektoniczno-budowlany - wspomina Borek.
Decyzja Wojewody Mazowieckiego (nr 1364/2024 z 27 marca 2024 r.) otworzyła możliwość przejęcia tego terenu przez dzielnicę. Trwają obecnie uzgodnienia z przedstawicielem Skarbu Państwa na temat przekazania dzielnicy prawa do dysponowania gruntem, na którym znajdują się m.in. pawilony handlowe.
- W budżecie dzielnicy na lata 2024/2025 mamy zabezpieczone 4 mln złotych na rewitalizację tego terenu i projekt - dodaje rzeczniczka.
Napisz komentarz
Komentarze