Tym razem wodociągowcy przenoszą się na ulice Nocznickiego, gdzie od poniedziałku 6 czerwca będzie można spodziewać się utrudnień.
W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o tym jak w najbliższym czasie będzie wygladać organizacja ruchu na Nocznickiego,
- na jakim etapie jest budowa kolektora,
- dlaczego jego budowa jest potrzebna.
Budowa kolektora „Lindego bis” rozpoczęła się na ulicy Conrada. „W tej ulicy kolektor jest już wydrążony i obecnie trwają prace wykończeniowe przy komorach. Po ich zakończeniu będzie można przystąpić do odtwarzania nawierzchni ulicy. Jednocześnie na ul. Wólczyńskiej wodociągowcy wydrążyli już niemal całą trasę kolektora do ul. Sokratesa. A w nadchodzącym tygodniu zaczną przygotowania do drążenia na ul. Nocznickiego” – relacjonują wodociągowcy.
Przeczytaj również: Utrudnienia na Conrada – trwa budowa kolektora ściekowego
W związku z postępem prac kierowcy od 6 czerwca muszą się liczyć z utrudnieniami na ulicy Nocznickiego. W pierwszych dniach utrudnienia w ruchu będą na jezdni w stronę ulicy Kasprowicza. Na wysokości skrzyżowania z tą ulicą z ruchu kołowego wyłączony zostanie lewoskręt w stronę Węzła Komunikacyjnego Młociny. Wywczas kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy – jeden do jazdy w lewo i prosto, drugi zaś do jazdy prosto i w prawo. W kolejnym tygodniu, we fragmencie ul. Nocznickiego, wykonawca planuje wprowadzić ruch wahadłowy.
Z 4 wydrążono 1 km
Cały kolektor ma mieć łączną długość 4 km. Obecnie wydrążono 1 km. Jego trasa będzie przebiegała przez Bielany w rejonie ul. Brązowniczej oraz w ciągu ulic: Conrada, Wólczyńskiej, Nocznickiego do ul. Marymonckiej, gdzie zostanie włączony do istniejącego kolektora Burakowskiego.
Przeczytaj również: Ruszyła akcja darmowej sterylizacji, kastracji i czpiowania zwierząt
Kolektor ma przejąć część ścieków i wód opadowych z Bemowa i Bielan odciążając tym samym istniejącą już kanalizację w tych dzielnicach. Zrealizowanie inwestycji ma w przyszłości zapobiegać podtopieniom podczas nagłych i intensywnych ulew, które coraz częściej zdarzają się.
„Podczas inwestycji stosowana jest metoda bezwykopowa, tzw. mikrotunelingu, co pozwala na minimalizację utrudnień w ruchu na trasie przebiegu kolektora. Zakończenie prac planowane jest na I połowę 2023 roku” – zdradza MPWiK
Przeczytaj również: Na Młocinach zbudują Centrum Edukacji Ekologicznej
Napisz komentarz
Komentarze