Od początku lutego trwa przebudowa ulicy Staffa. W marcu rozpoczęto prace w okolicach Szkoły Podstawowej nr 187 w Warszawie. Roboty wzbudziły obiekcje u jednego z mieszkańców stolicy, który w facebookowym wpisie wyraził swoją dezaprobatę.
W tym artykule przeczytasz m. in.:
- o szczegółach przebudowy ulicy Staffa,
- czy wykonawca prac odpowiednio zabezpieczył prace,
- jakie decyzje podjął bielański urząd,
- jak sprawę komentuje dzielnica.
Bezpieczeństwo dzieci to sprawa szczególnie drażliwa w dyskursie publicznym. W 2021 roku podczas zdarzeń w polskim ruchu drogowym śmierć poniosło 27 dzieci w wieku od 7 do 14 lat, zaś 1305 zostało rannych. Liczby mówią same za siebie - na drogach wciąż jest niebezpiecznie.
Mieszkaniec Warszawy Jakub Bielikowski zaalarmował o potencjalnym niebezpieczeństwie przy ul. Staffa. Aktualnie trwa tam przebudowa drogi, której niewystarczające zabezpieczenie grozi potrąceniem dziecka przez samochód.
Przedmiot kontrowersji
Przebudowa ulicy Staffa rozpoczęła się na początku lutego br. Remontowi podlega odcinek od ul. Słodowiec do ul. Perzyńskiego. Wymianie ulegnie jezdnia z betonu asfaltowego, chodnik z płyt betonowych, zjazdy z prostokątnej kostki, miejsca postojowe i progi zwalniające. Co więcej, wymienione zostaną słupy oraz oprawy oświetleniowe.
Roboty prowadzone są we fragmencie ulicy. Zakres prac będzie sukcesywnie poszerzany. W związku z możliwe będą utrudnienia w ruchu oraz ograniczenia możliwości parkowania. Zakończenie przebudowy planowane jest na sierpień 2023 roku.
Borek wyjaśnia również, że ulica Staffa znajduje się w strefie ,,Tempo 30”, przez co projekt organizacji ruchu nie wymagał dodatkowego oznakowania czasowych przejść dla pieszych. Zostały jednak wprowadzone w celu poprawy bezpieczeństwa.
- O utrudnieniach w ruchu w związku z remontem na ul. L. Staffa mieszkańcy byli informowani za pośrednictwem kanałów informacyjnych urzędu dzielnicy m.in. w lutym tego roku. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 187 pan Jacek Gałkiewicz udostępnił dodatkowe wejścia do szkoły od strony parku Herberta oraz dwukrotnie zwracał się z apelem i prośbą do rodziców uczniów i nauczycieli o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z utrudnieniami, które występują przy remoncie - wyjaśnia Magdalena Borek.
Zdaje się jednak, że bezpieczeństwo pod szkołą ulega poprawie. Dzisiaj tj. 30 marca został udostępniony dla dzieci chodnik od wejścia na wysokości parku Herberta do wjazdu na parking szkoły, który prowadzi do istniejącego przejścia dla pieszych. Do najbliższego piątku zostanie zaś udostępniony nowy chodnik na całej długości szkoły.
Napisz komentarz
Komentarze