W tym artykule przeczytasz o:
- wyłożeniu planu miejscowego dla osiedla Chomiczówka
- terminach konsultacji społecznych
- zaplanowanych dyskusjach i spotkaniach
Plan miejscowy określi, jak będzie można urządzić Radiowo Północ. Ustali, w jaki sposób można będzie budować i przebudowywać budynki, ulice czy place. W planie znajdą się też zapisy dotyczące przebiegu sieci infrastruktury czy urządzenia terenów zielonych - parków i skwerów.
Obszar sporządzanego planu ma ok. 150 ha i znajduje się w południowo – zachodniej części Bielan. Obejmuje on część Radiowa z niewielkim udziałem terenów Wólki Węglowej. Położony jest pomiędzy ul. Estrady, zachodnią granicą projektowanej trasy S7, ul. Loteryjki do zachodniej granicy projektowanej trasy S7, a ul. Arkuszową.
W obszarze objętym projektem planu występują ważne obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej takie jak: główny punkt zasilania „Mościska” z rozległą siecią linii przesyłowych najwyższego napięcia (400/100kV), magistrale gazowe i ropociągowe oraz bocznica kolejowa huty ArcelorMittal Warszawa. Oprócz tego w obszarze zlokalizowane są: wytwórnia mas bitumicznych, obiekt przedsiębiorstwa zajmującego się wywozem i segregacją odpadów. Zabudowa mieszkaniowa zlokalizowana jest w północno zachodniej części obszaru - w okolicy ul. Loteryjki, oraz w południowej jego części – w okolicy ul. Arkuszowej.
Wszystkie elementy istniejącego zagospodarowania, a także brak rozwiązań komunikacyjnych stanowią obecnie poważne utrudnienia w funkcjonowaniu obszaru objętego projektem planu.
Główne cele sporządzenia planu miejscowego:
- ustalenie przeznaczenia terenów oraz zasad zagospodarowania z uwzględnieniem szeregu uwarunkowań przestrzennych, infrastrukturalnych, przyrodniczych, a także podstawowych problemów dotyczących infrastruktury technicznej i obsługi komunikacyjnej.
- kontrolowany, zaplanowany rozwój obszaru tej części Radiowa.
- regulacja warunków umożliwiających prowadzenie działalności gospodarczej na obszarze projektowanego planu.
Wnioski do planu można składać do 15 kwietnia 2024 r. za pomocą formularza, który można dostarczyć:
- mailowo na [email protected]
- pocztą na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, Aleje Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa
- osobiście - w kancelarii głównej m.st. Warszawy, kancelarii Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lub w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w dzielnicy
- elektronicznie przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo podpisu potwierdzonego Profilem Zaufanym za pośrednictwem platformy ePUAP
Wniosek złożony w terminie zostanie rozpatrzony przy opracowywaniu projektu planu. Po raz drugi mieszkańcy będą mogli podzielić się opinią, kiedy zostanie przygotowana przez urbanistów i urząd pierwsza propozycja projektu planu i zostanie on wyłożony do publicznego wglądu. Wtedy będzie można składać wnioski, uwagi i propozycje zmian w zaprezentowanym projekcie.
Napisz komentarz
Komentarze