W tym artykule przeczytasz o:
- Bielańskiej Akademii Umiejętności
- warsztatach tanecznych w ramach akademii
- warsztacie Andrija Shkapoida
Projekt „Bielańska Akademia Umiejętności” to inicjatywa edukacyjno-kulturalna, która ma na celu rozwijanie kompetencji i zainteresowań mieszkańców Bielan także w zakresie nowych technologii w sztuce. Dlatego w trakcie organizowanych spotkań będzie można przekonać się jak nowoczesne narzędzia mogą służyć kreatywnemu wyrażaniu się, tworzeniu własnych dzieł, a także interakcji z innymi. Jednocześnie spotkania w ramach Akademii będą też przypominały o łączności z tradycją i kulturą wysoką – będą nawiązywały do teatru, literatury i sztuk plastycznych.
W tym roku akademia zaczęła się od cyklu warsztatów literackich. Kolejny cykl spotkań przebiegnie pod hasłem „taniec”. W marcu i kwietniu odbędą się cztery warsztaty taneczne. Poprowadzą je wybitni tancerze i choreografowie. W zajęciach może uczestniczyć każdy powyżej 18. roku życia, ale obowiązują zapisy i akceptacja regulaminu. Przewidziane są dwa poziomy: podstawowy i open. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny dzięki Urzędowi Dzielnicy Bielany oraz firmie MATEXI Polska.
Pierwszy warsztat taneczny poprowadzi Andrii Shkapoid w piątek, 22 marca w godzinach 17:00-20:00 (godz. 17-18.30 – podstawy, godz. 18.40-20 – open). Warsztat odbędzie się w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza Kofty, przy ulicy Szegedyńskiej 9A.
Andrii Shkapoid to pochodzący z Ukrainy tancerz, choreograf i instruktor tańca. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. M.P. Dragomanowa w Kijowie. Jest absolwentem Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku tancerz-choreograf. Pełnił funkcję asystenta choreografa na ceremonii otwarcia Stadionu Narodowego w Kijowie. Obecnie Andrii Shkapoid jest tancerzem paryskiego kolektywu (LA)HORDE, z którym tańczył na scenach teatrów Portugalii, Kanady, Francji, Belgii, Szwecji, Holandii, Szwajcarii, Anglii oraz Irlandii Północnej. Jest sędzią 1 kategorii Polskiej Federacji Tańca, a także instruktorem i choreografem projektu Interkamp. Tańczył u boku takich artystów jak Margaret, Kayah czy Ewa Farna.
Kolene warsztaty odbędą się 12, 13 i 18 kwietnia.
Napisz komentarz
Komentarze