Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 22:00

Rowery górą! Wyniki plebiscytu na warszawskie przeboje KPO

Redakcja stołeczna Gazety Wyborczej ogłosiła ankietę dotyczącą projektów, które powinny być zrealizowane w Warszawie dzięki dofinansowaniu z Krajowego Planu Odbudowy. Wyniki głosowania wskazują jasno, że priorytetem warszawiaków jest infrastruktura rowerowa.
Rowery górą! Wyniki plebiscytu na warszawskie przeboje KPO

Autor: ArthurHidden

Źródło: freepik

W tym artykule przeczytasz o:

  • funduszach z KPO dla Warszawy
  • Ankiecie Gazety Wyborczej
  • wynikach głosowania na temat wykorzystania środków z KPO w Warszawie

Kilka tygodni temu Komisja Europejska formalnie odblokowała 137 mld euro dla Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy i funduszy polityki spójności. Z samego tylko KPO Polska ma dostać blisko 60 mld euro dotacji i pożyczek, z czego połowa ma zostać przeznaczona na inwestycje klimatyczne, a 20 procent na transformację cyfrową.

Warszawski samorząd niecierpliwie czeka na fundusze z KPO, chce te pieniądze wykorzystać do realizacji nowych projektów lub odzyskać fundusze za te, które już są w toku albo nawet się zakończyły. - Przekonujemy rządzących, żeby pieniądze z KPO wydawać jak najszybciej. W ten sposób można by finansować wiele inwestycji, które już poczyniliśmy - mówił niedawno prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Stołeczna Gazeta Wyborcza ogłosiła ankietę wśród czytelników, którzy głosowali na projekty, które mogłyby zostać dofinansowane z KPO. Najwięcej głosów zebrał projekt dotyczący budowy i rozbudowy ścieżek rowerowych. Na dalszych miejscach znalazły się m.in. parki miejskie, inwestycje w odnawialne źródła energii, czy zakup niskoemisyjnych pojazdów komunikacji miejskiej. 

Wyniki głosowania na temat wykorzystania środków z KPO w Warszawie:

  1. Budowa i rozbudowa ścieżek rowerowych
  2. Nowe Centrum Warszawy Dofinansowanie zmian w ścisłym centrum Warszawy, w tym m.in. rejonu Złota/Zgoda oraz ul. Kruczej
  3. Nowe tramwaje
  4. TBS Dodatkowe źródło finansowania dla budowy miejskich TBS o zaawansowanych rozwiązaniach energooszczędnościowych
  5. Parki miejskie
  6. Refinansowanie wydatków na ochronę zdrowia
  7. Zakup autobusów niskoemisyjnych
  8. Warszawska Przestrzeń Technologiczna - Centrum Kreatywności Nowa Praga
  9. Fotowoltaika

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze