Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 20:09

Projekty z budżetu obywatelskiego - edukacja

Przedstawiamy najciekawsze dopuszczone do głosowania projekty edukacyjne w ramach budżetu obywatelskiego na Bielanach.
Projekty z budżetu obywatelskiego - edukacja
Projekt: Żywe lekcje biologii

Źródło: Budżet Obywatelski

W tym artykule przeczytasz o:

  • dopuszczonych do głosowania projektach dotyczących szeroko rozumianej edukacji
  • najciekawszych naszym zdaniem pomysłach

W kategorii tej mieszczą się 52 dopuszczone do głosowania projekty. Przy bardzo szerokim zakresie definiowania edukacji przyjętym przy ocenie projektów, wiele ze zgłoszonych pomysłów spełnia bowiem warunki kilku wyróżnionych w budżecie obywatelskim kategorii, Przedstawiamy naszym zdaniem najciekawsze i warte realizacji projekty, nie dyskwalifikując w żadnym razie pozostałych, bo trzeba przyznać, że w tym roku pojawiło się naprawdę bardzo wiele ciekawych i wartych uwagi inicjatyw edukacyjnych. Jest więc z czego wybierać! Niektóre pomysły, zwłaszcza te dotyczące zieleni, kultury i ochrony środowiska, przedstawimy prezentując pozostałe kategorie tegorocznego budżetu obywatelskiego.


Bielańska Akademia Steam Cudownych Dzieci - edukacja przyszłości już dziś

Koszt pomysłu: 691 200,00 zł
Lokalizacja projektu: MAL, ul. Kasprowicza 14, Storyteka, Zgrupowania AK "Kampinos" 15, 4-5 wybranych bielańskich szkół podstawowych, Bielański Integrator Przedsiębiorczych, Al. Zjednoczenia 25

Program cyklu warsztatów edukacyjnych w modelu STEAM, rozwijających u dzieci kompetencje przyszłości w tym: “4K” - komunikację, kreatywność, krytyczne myślenie i kooperację oraz rozbudzających ich pasję do nauki i odkrywania świata. Realizując projekty łączące Naukę, Technologię, Inżynierię, Sztukę i Matematykę, bielańscy uczniowie odkryją swoje mocne strony i radość z nauki.

Jednym z najważniejszych wyzwań XXI wieku jest i będzie edukacja młodych pokoleń. Odpowiedzią na to wyzwanie jest STEAM - czyli połączenie pięciu kluczowych dyscyplin: nauk przyrodniczych (Science), technologii cyfrowych i analogowych (Technology), inżynierii (Engineering), sztuki i humanistyki (Arts & Humanities) oraz matematyki (Mathematics).

STEAM opiera się na uczeniu projektowym, w ramach którego uczniowie pod kierunkiem edukatora płynnie poruszają się pomiędzy pięcioma dyscyplinami, pracując w zespołach i wykorzystując swoje unikalne talenty i predyspozycje.W edukowaniu w modelu STEAM wykorzystuje się sprawdzone narzędzia rewolucji cyfrowej i mobilnej oraz klasyczne narzędzia analogowe, co pozwala uczniom połączyć naukę z artystyczną ekspresją i ćwiczeniem rzemiosła, wyzwalając wyobraźnię, kreatywność i nieszablonowe myślenie.

Bielańska Akademia Cudownych Dzieci, to cykl warsztatów realizowanych w modelu STEAM, uzupełniających działania szkół podstawowych o zajęcia dodatkowe, które uatrakcyjniają i uzupełniają realizację podstawy programowej. Sprawiają tym samym, że uczniowie zaczynają zupełnie inaczej postrzegać naukę - szczególnie przedmiotów ścisłych - i zyskują możliwość doświadczenia edukacji na miarę XXI w. Wprowadzenie modelu STEAM z pewnością przyczyni się do przyspieszenia ewolucji sposobu nauczania w szkole - a bielańskie placówki edukacyjne staną się przyczółkiem nauczania na miarę XXI w.

Bielańska Akademia STEAM Cudownych Dzieci to program bezpłatnych ośmiu 2-godzinnych warsztatów edukacyjno-projektowych w modelu edukacji STEAM dla dwóch grup wiekowych: 7-10 oraz 11-14 lat.

Warsztaty odbywają się w cyklach dwumiesięcznych w okresie marzec - grudzień w godzinach popołudniowych w dni robocze i przedpołudniowych w sobotę i/lub niedzielę.

W sumie planowanych jest przeprowadzenie 960 godzin zajęć dla 720 uczniów - tak by zapewnić maksymalny efekt i zasięg.

Program warsztatów opiera się na certyfikowanych scenariuszach STEAM kształtujących kompetencje kluczowe m.in: krytycznego myślenia oraz umiejętności wyszukiwania informacji, kooperacji oraz komunikacji w zespole, pracy projektowej i prototypowania, kreatywności i ekspresji artystycznej. kompetencji przedsiębiorczych, rozwiązywania problemów oraz poczucia sprawczości, inicjatywy, proaktywności i otwartości na przyszłość, kompetencje obywatelskie i postawy demokratyczne, 8. znajomości zagadnień zmian klimatycznych, zero waste i gospodarki obiegu zamkniętego.

Scenariusze zakładają nabycie kompetencji cyfrowych i inżynierskich poprzez użycie następujących narzędzi (w zależności od scenariusza zajęć): drukarek i długopisów 3D oraz programu do projektowania 3D, robotów edukacyjnych typu Fable / Photon / Ozobot, tabletów,gogli VR, interaktywnych tablic i podłóg, hafciarek i maszyn do szycia, narzędzi do obróbki drewna,rozwiązań audiowizualnych, akcesoriów i materiałów do prototypowania modeli i wynalazków, materiałów artystycznych i kreatywnych, sprzętów AGD.

Każde zajęcia zostaną wcześniej przygotowane i zaplanowane, a ich harmonogram i treść będzie dostępna na stronach Urzędu oraz placówek realizujących projekt. W ramach warsztatów przewidziana jest możliwość współprowadzania zajeć przez nauczycieli, którzy chcą zdobyć certyfikację jako nauczyciel STEAM.

Przewidywane koszty projektu dla 720 uczniów to 691 200,00 zł.
Łącznie za 960 godzin warsztatowych dla 60 grup.
Koszt na 1 uczestnika: 960,00 zł zawiera: zorganizowanie i przeprowadzenie 16 godzin warsztatów; koszt prowadzącego warsztaty posiadającego certyfikat STEAMowego nauczyciela; dostęp do sprzętu i narzędzi cyfrowych i analogowych potrzebnych do realizacji warsztatów; koszt testów i obserwacji w ramach doradztwa zawodowego, identyfikujących unikalne talenty uczniów i uczennic; koszt autoryzowanych scenariuszy prowadzenia lekcji STEAM; koszt certyfikatów i odznak STEAM STAR dla dzieci; koordynacja projektu marzec -grudzień 2025, koszt rekrutacji uczniów i uczennic.


Żywe lekcje biologii

Koszt pomysłu: 102 120,00 zł
Lokalizacja projektu: Szkoła Podstawowa nr 53 im. M. Zaruskiego, ul. Rudzka 6, Szkoła Podstawowa nr 77 im. W. Zieleńczyk, ul. Samogłoska 9; Szkoła Podstawowa nr 133 im. S. Czarneckiego, ul. Antoniego Fontany 3; Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza, ul. Staffa 21; Szkoła Podstawowa nr 370 w Zespole Szkół nr 49, ul. Tołstoja 2.

Projekt przewiduje organizację cyklu warsztatów i spotkań związanych z nauką biologii poprzez kontakt dzieci z żywymi zwierzętami terrarystycznymi i egzotycznymi w szkołach podstawowych na warszawskich Bielanach. Celem projektu jest łatwiejsze zapamiętanie materiału z zakresu biologii zwierząt. Zajęcia z żywymi gadami i płazami to niecodzienne połączenie umożliwiające zdobycie wiedzy na temat zwierząt egzotycznych, ich funkcjonowania oraz zwyczajów żywieniowych.

W szkołach podstawowych:
• Szkoła Podstawowa nr 53 im. M. Zaruskiego,
• Szkoła Podstawowa nr 77 im. W. Zieleńczyk,
• Szkoła Podstawowa nr 133 im. S. Czarneckiego,
• Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza,
• Szkoła Podstawowa nr 370 w Zespole Szkół nr 49,
odbędzie się seria spotkań z żywymi okazami zwierząt terrarystycznych i egzotycznych. Do projektu zostaną zrekrutowane firmy zewnętrzne, odpowiednio przygotowane do prowadzenia zajęć. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, jakie zachowania są dla tych zwierząt negatywne, jak ich unikać i w jaki sposób wchodzić z nimi w interakcje, tak, żeby było to komfortowe dla obydwóch stron.
Grupy dzieci będą składały się maksymalnie z 20 uczestników. Zakłada się, że powstanie 84 grupy – 1680 dzieci. Zajęcia będą trwały po 1,5 godziny dla każdej grupy.

Cele:
- nauka o gadach i płazach (o ich różnicach, budowie ciała, zachowaniu) poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami,
- jak zachować się w razie napotkania jednego z tych stworzeń,
- łatwiejsze przyswojenie materiału z nauki o płazach i gadach.

Informacje o zajęciach i ich promocja będzie prowadzona w formie ogłoszeń zamieszczonych w internecie poprzez media społecznościowe i strony www szkół podstawowych realizujących niniejszy projekt, Urzędu Dzielnicy Bielany oraz tradycyjnie poprzez plakaty rozmieszczone w tych instytucjach. Rekrutacja będzie zaczynała się w terminie 14 dni przed rozpoczęciem warsztatów i powinna trwać do czasu skompletowania grupy minimum 10 osób – kolejność zgłoszeń decyduje o zakwalifikowaniu do zajęć.
Rekrutacja na każdy panel warsztatów będzie prowadzona przez koordynatora projektu.


Troskliwe Bielany - warsztaty efektywnej nauki i komunikacji bez przemocy dla uczniów szkół podstawowych

Koszt pomysłu: 253 324,00 zł
Lokalizacja projektu: Wybrane szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie Dzielnicy Bielany:
• Szkoła Podstawowa nr 53 im. Mariusza Zaruskiego,
• Szkoła Podstawowa nr 77 im. Wandy Chotomskiej,
• Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza,
• Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny,
• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 im. Henryka Jerzego Chmielewskiego,
• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 223 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej,
• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka",
• Szkoła Podstawowa nr 263 im. Powstańców Wielkopolskich,
• Szkoła Podstawowa nr 273 im. dr Aleksandra Landy,
• Szkoła Podstawowa nr 273 im. dr Aleksandra Landy, Szkoła Filialna im. Zygmunta Sokołowskiego,
• Szkoła Podstawowa nr 289 im. Henryka Sienkiewicza,
• Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego,
• Szkoła Podstawowa nr 352 im. Jerzego Huberta Wagnera,
• Szkoła Podstawowa nr 369 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego,
• Szkoła Podstawowa nr 370 (ZS_049)

Projekt zakłada przeprowadzenie dwóch paneli bezpłatnych warsztatów z zakresu efektywnego uczenia się i komunikowania bez przemocy. Skierowane są dla uczniów szkół podstawowych z klas od IV do VIII zamieszkałych na terenie m.st. Warszawy. Zajęcia będą realizowane w wybranych szkołach podstawowych na terenie Dzielnicy Bielany.

W wybranych szkołach podstawowych, funkcjonujących na terenie Dzielnicy Bielany, przeprowadzone zostaną zajęcia z efektywnej nauki i komunikacji bez przemocy. Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników zatrudnionych w szkołach podstawowych. Dla uczniów szkół biorących udział w projekcie zajęcia będą realizowane w ramach godzin wychowawczych, natomiast dla pozostałych uczniów zajęcia będą realizowane po południu w dni robocze w wymiarze jedna grupa w zakresie klas od IV do VIII.

Panel dotyczący efektywnej nauki
Wymaga się od uczniów aby dobrze się uczyli, nie dając im do tego odpowiednich narzędzi. Wskazane jest wprowadzenie do szkół warsztatów dotyczących efektywnego uczenia się. Zajęcia skierowane są dla uczniów ze szkół podstawowych z klas od IV do VIII w wymiarze 5 godzin lekcyjnych.
Dzięki warsztatom uczniowie:
• nabędą pewności siebie,
• zyskają świadomość skuteczności swojego zaangażowania,
• zmienią podejście do nauki – uświadomią sobie, że nie tylko oceny są ważne,
• poznane techniki pozwolą im łatwiej zapamiętać przerabiany materiał,
• będą potrafili organizować swój czas pracy i czas na relaks,
• zapomną o wkuwaniu.
• samodzielność i nauka przestaną być przykrym obowiązkiem.
Zajęcia powinny uwzględniać praktyczne techniki nauki takie jak fiszki czy notatki Cornella.

Panel dotyczący komunikowania się bez przemocy
Są to warsztaty profilaktyczne adresowane do uczniów ze szkół podstawowych z klasy IV i VI w wymiarze 3 godzin lekcyjnych. Mają na celu zapobieganie agresji poprzez promowanie alternatywnych sposobów wyrażania negatywnych uczuć i przyswajanie bardziej efektywnych sposobów komunikacji. Zajęcia pomogą nie tylko doraźnie zażegnać wiele problemów, ale będą procentować w przyszłości poprzez lepsze zrozumienie wzajemnych potrzeb i budowanie lepszych relacji. Nauczą także otwartego wyrażania uczuć, potrzeb i życzeń oraz umiejętności odczytywania ich w słowach innych ludzi, bez względu na formę, w jakiej zostają przekazane.


Warsztaty dla seniorów i młodzieży

Koszt pomysłu: 276 000,00 zł
Lokalizacja projektu: na terenie Dzielnicy Bielany

Propozycja warsztatów międzypokoleniowych dla nastolatków i seniorów, poprzez które będą mogli nawiązać przyjaźnie oraz integrować się z innymi (również z seniorami).
Warsztaty międzypokoleniowe dla nastolatków oraz seniorów, wzmacniające więzi pokoleniowe oraz integrujące różne pokolenia wiekowe.

3 cykle warsztatów międzypokoleniowych

3 cykle warsztatów dla nastolatków (30 warsztatów po 1h 30 min. każdy):
- rozwijające postawy w zakresie budowania samooceny, minimalizacji ryzyka podatności na wpływy rówieśnicze poprzez stworzenie warunków do treningu akceptacji samego siebie,
- trenujące umiejętności komunikacji z rówieśnikami poprzez skuteczne rozwiązywanie konfliktów,
- budujące poczucie wspólnoty i jedności z rówieśnikami,
- wzbudzające odpowiedzialność wśród nastolatków za to co mówią i jak się zachowują, jacy są dla innych,
- przeciwdziałające przemocy w środowisku rówieśniczym oraz uczące reagowania i szukania pomocy zwłaszcza będąc ofiarą lub świadkiem przemocy.

3 cykle warsztatów dla seniorów (30 warsztatów po 1h 30 min. każdy):
- rozwijające sprawność umysłową,
- rozwijające nowe zdolności seniora na emeryturze,
- budujące pozytywną samoocenę seniora oraz minimalizujące depresję i izolację społeczną,
- trenujące umiejętności w komunikacji i radzeniu sobie w codziennych czynnościach społecznych,
- budujące poczucie wspólnoty i jedności z lokalnym społeczeństwem.

3 cykle warsztatów łączących pokolenia (8 warsztatów po 1h 30 min. każdy):
- trenujące umiejętności komunikacji międzypokoleniowej,
- budujące poczucie wspólnoty i jedności dwóch pokoleń (seniorzy i nastolatkowie),
- wzbudzające odpowiedzialność i wzajemne zrozumienie, za to co każde pokolenie (seniorzy i nastolatkowie) mówi, jak się zachowuje i jacy jesteśmy dla siebie,
- budujące kontakt i relacje międzypokoleniowe poprzez gry, zabawy, rozmowy w mieszanych grupach wiekowych.

Warsztaty odbywałyby się od marca do grudnia 2025 r., z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej i trwały by ok. 1h 30 min. każdy (warsztaty dla nastolatków i seniorów) i 2h 30 min. każdy (warsztaty łączące pokolenia). Na warsztaty obowiązywałyby zapisy. Informacja o warsztatach byłaby różnorodna - od plakatów wywieszanych w miejscach odwiedzanych przez mieszkańców (np. sklepy, kluby seniora czy przychodnie) do ogłoszeń na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Bielany, udostępnianiu ogłoszeń na grupach bielańskich na FB czy mailach do poszczególnych jednostek, klubów seniora, placówek oświatowych.

Na zakończenie każdego cyklu zorganizowane zostałaby międzypokoleniowe spotkania integracyjne skupiające uczestników warsztatów, których celem byłoby podsumowanie warsztatów i wymiana doświadczeń.
Realizacja warsztatów i spotkań na terenie Dzielnicy Bielany m.in. w bielańskich klubach seniora, bielańskich placówkach oświatowych, Bielańskim Ośrodku Kultury, Ośrodkach Wsparcia Seniora, sala widowiskowa Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
Warsztaty i spotkania powinny być zrealizowane zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, do zapewnienia w zakresie minimalnym: w obszarze dostępności architektonicznej, w obszarze dostępności cyfrowej, w obszarze dostępności informacyjno – komunikacyjnej.


Leśne Lekcje

Koszt pomysłu: 21 620,00 zł
Lokalizacja projektu: Lasy Miejskie np. Las Bielański lub Las Młociński

Projekt zakłada przeprowadzenie lekcji w lesie. Edukatorzy dostępni będą w lesie przez 1-2 dni, 4 razy w roku (na każda porę roku). W każdym dniu odbędą się plenerowe lekcje (po 45 min) zawierające elementy przedmiotów t.j. np. chemia, biologia, geografia, wf. W sumie projekt obsłuży po 20 grup szkolnych w każdą porę roku. W całym projekcie odbędzie się 80 leśnych lekcji. Będą obowiązywały zapisy na poszczególne zajęcia.

Zajęcia pokażą dzieciom (i nauczycielom) jak łatwo, przyjemnie, a także zdrowo można chłonąć wiedzę na łonie przyrody. Dajmy dzieciom wyjść z ławki, poczuć, dotknąć, posłuchać i w ten sposób doświadczyć i lepiej zapamiętać. Lekcje plenerowe w lesie pozwolą na stworzenie środowiska, które sprzyja edukacji, rozwojowi społecznemu i fizycznemu dzieci, a także promuje szacunek do przyrody.

Wykonawca powinien mieć doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych z dziećmi w plenerze oraz posiadać referencje. Dobrze, jakby Wykonawca miał w swoim zespole realizującym ten projekt pedagogów - nauczycieli szkolnych oraz osoby z wykształceniem przyrodniczym, tak aby jakość zajęć była dostosowana do grupy wiekowej dzieci oraz realizowała podstawę programową.


Wszystkie projekty dopuszczone do głosowania w kategorii edukacja:
Pokazy sztuki magicznejBielany / 2315 500,00 zł
Książkomat na Bielanach! Biblioteka24hBielany / 39250 000,00 zł
Remont siłowni plenerowej Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany w parku OlszynaBielany / 4990 000,00 zł
Patroni pisarze na murale. Nowe murale na BielanachBielany / 52120 000,00 zł
Wysportowane Bielany - Darmowa JogaBielany / 5320 000,00 zł
Zielone Bielany - Antysmogowe zielone ściany na BielanachBielany / 56130 000,00 zł
Muzyczne Bielany. Warsztaty z gry na gitarzeBielany / 599 000,00 zł
Wysportowane Bielany - darmowy kort tenisowyBielany / 62250 000,00 zł
Zielono-niebieski projekt dla bielańskich szkół i przedszkoli oraz instytucji użytku publicznegoBielany / 78750 000,00 zł
Troskliwe Bielany - warsztaty efektywnej nauki i komunikacji bez przemocy dla uczniów szkół podstawo...Bielany / 80253 324,00 zł
Żywe lekcje biologiiBielany / 97102 120,00 zł
Zieleń w szkole - ogród warzywnyBielany / 25590 000,00 zł
Przyroda bielańska dla szkół - edukacja przyrodniczaBielany / 258112 000,00 zł
Kurs samoobrony dla kobiet na BielanachBielany / 31015 000,00 zł
Kawiarenka naprawcza. Nie wyrzucaj - naprawBielany / 313500 000,00 zł
Bezpłatne kino letnie w plenerzeBielany / 31546 200,00 zł
W krainie zmysłów – książki i zabawki sensoryczne w biblioteceBielany / 34820 000,00 zł
Biblioteka Młodego Człowieka – spotkania autorskie i warsztaty w bielańskich bibliotekachBielany / 34914 000,00 zł
Spektakle teatralne i bale karnawałowe w bielańskich bibliotekachBielany / 35027 000,00 zł
O Warszawie w Bibliotece BielanyBielany / 3516 000,00 zł
Tańce w kręgu do muzyki izraelskiejBielany / 36215 000,00 zł
Sala z klimatem - montaż klimatyzacji w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr. 289 im. Henryka Si...Bielany / 406100 000,00 zł
Nowoczesne boiska przy 39 Liceum Ogólnokształcącym BielanyBielany / 431898 800,00 zł
Ogólnodostępne place zabaw przy szkole nr 369 przy ul. PrzybyszewskiegoBielany / 445721 500,00 zł
Bielańskie godziny dla rodziny na ChomiczówceBielany / 507152 000,00 zł
Kolorowy Kącik Małego Czytelnika w MediateceBielany / 5649 000,00 zł
Zaczytani na Bielanach - zakup nowości do bielańskich bibliotekBielany / 567299 000,00 zł
Biblioteka 3.0 - nowoczesne technologie w bielańskich bibliotekachBielany / 568169 000,00 zł
Zumba bez barierBielany / 59440 000,00 zł
Roztańczona biblioteka – warsztaty z Teatru Tańca dla dzieci od 7 do13 latBielany / 64415 500,00 zł
Ale Meksyk. Dzień Meksykański w BiblioteceBielany / 64519 000,00 zł
Sala multimedialna w bielańskiej Czytelni Naukowej nr IIBielany / 656140 000,00 zł
Spotkania z psychologami i zakup książek o tematyce psychologicznej do Czytelni Naukowej nr II na Bi...Bielany / 67266 000,00 zł
Kurs obróbki fotografii i zakup nowych komputerów do bielańskiej Czytelni Naukowej nr IIBielany / 67670 000,00 zł
Zdrowe kolorowe szkołyBielany / 76739 000,00 zł
Stare mogą więcej - zadbajmy o starodrzew wokół bielańskich szkół i przedszkoliBielany / 801980 000,00 zł
Poidełka dla wróbelkaBielany / 87012 500,00 zł
Warsztaty dla seniorów i młodzieżyBielany / 879276 000,00 zł
Nowe defibrylatory AED z trybem pediatrycznym dla BielanBielany / 880124 295,00 zł
Biblioteka Otwarta Non Stop - książkomat i wrzutnie na książki dla bielańskich bibliotekBielany / 899445 000,00 zł
BielanyActive Zone - profesjonalna siłownia plenerowa ze zmiennym obciążeniemBielany / 924407 745,00 zł
Poidło parkowe na Kępie PotockiejBielany / 105770 000,00 zł
Leśne LekcjeBielany / 119421 620,00 zł
Leśny Piknik RodzinnyBielany / 120320 000,00 zł
Dęby Młocińskie - minimalne doposażenieBielany / 1285150 000,00 zł
Warsztaty Self Care dla Kobiet: Moc NaturyBielany / 129325 000,00 zł
Babskie Bielany - warsztaty, spotkania, szkoleniaBielany / 1308110 000,00 zł
Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 273Bielany / 1501692 800,00 zł
Zupełnie nowe skwery na BielanachBielany / 1528900 000,00 zł
Park kieszonkowy przy skrzyżowaniu Conrada z Wólczyńską i ukwiecenie terenu na MłocinachBielany / 1558280 000,00 zł
Co raz lepszy teren Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego - kampus Dewajtis/Las Bielański - re...Bielany / 1581100 000,00 zł
Bielańska Akademia Steam Cudownych Dzieci - edukacja przyszłości już dziśBielany / 1669691 200,00 zł

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze