W tym artykule przeczytasz o:
- idei "Teatru na leżakach"
- spektaklu "Latarnik" w Galerii Młociny
"Teatr na leżakach” to autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia, który zrewolucjonizował letnie, miejskie atrakcje. Idea jest prosta: spektakle z muzyką na żywo oglądane z perspektywy leżaka. Można przyjść w letniej sukience, krótkich spodenkach czy klapkach i cieszyć się teatrem w wakacyjnym stylu!
Od ponad dziesięciu lat przyciąga tysiące widzów w całym kraju. Widzowie mogą zabrać ze sobą koc, rozsiąść się na trawie i popijać lemoniadę – jak w prawdziwym teatrze na świeżym powietrzu. Oryginalny repertuar, stworzony specjalnie dla „Teatru na leżakach”, to energetyczne widowiska z udziałem śpiewających i tańczących aktorów oraz muzyki na żywo.
We wtorek, 13 sierpnia, o godzinie 19:00 na tarasie Galerii Młociny będzie można zobaczyć spektakl "Latarnik".
LATARNIK
„Latarnik” to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza. W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje… kot faraona.
W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem” – i wspominają czasy swojej świetności. Upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. W karcie drinków znajdziemy m.in. „Ognistego Nerona” i „Koktajl z języka Juranda”.
Twórcy spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły one kształtować naszą świadomość? Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki, wykonywane na żywo.
Scenariusz: Sławomir Narloch
Opracowanie muzyczne: Daniel Zieliński
Reżyseria: Stanisław Dembski
Obsada: Aleksandra Dudczak, Katarzyna Lasota, Wojciech Gawrych, Adam Hadi, Sławomir Narloch, Jakub Pawlak, Konrad Komosiński
Napisz komentarz
Komentarze