Wiemy jak bielańskie szkoły średnie wypadły w rankingu wydawnictwa Perspektywy.
„Ranking Liceów Warszawskich uwzględnia szkoły dla młodzieży (bez szkół specjalnych i szkół dla dorosłych), w których zdawało maturę w maju 2021 roku, na arkuszach standardowych, minimum 12 maturzystów przystępujących po raz pierwszy do egzaminu, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej w liceach” – czytamy w komunikacie wydawnictwa Perspektywy. Przy tworzeniu rankingu wzięto pod uwagę wyniki matur ze wszystkich przedmiotów – tak podstawowych jak i rozszerzonych – a także egzaminów językowych na poziomie dwujęzycznym. Bardzo ważne, jeżeli chodzi o wpływ na miejsce w rankingu, są również sukcesy podopiecznych szkoły w olimpiadach.
Przeczytaj również: Inwestycje w 2021 roku na Bielanach – jak zmieniła się dzielnica?
W Rankingu Liceów Warszawskich Lelewel stabilnie, Domeyko ze spadkiem
Liceum im. Joachima Lelewela wyprzedziło liceum Domeyki, choć to pierwsze zajęło tę samą, 17. pozycję co rok temu. To wszystko przez spadek szkoły im. Domeyki z miejsca 16. na 19.
Zaraz za nimi uplasowało się Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti – na miejscu 25. (awans z miejsca 28.), a kolejne miejsce w zestawieniu warszawskich liceów zajęło LO im. Stanisława Maczka – miejsce 45. (awans z 48.). Dwa miejsca za nim znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Amerykańskich (miejsce 47., awans z 53.). W pierwszej setce warszawskich liceów znalazło się jeszcze Katolickie LO im. bł. ks. Romana Archutowskiego, które spadło z 54. na 89 pozycję.
Przeczytaj również: Powstaje plan miejscowy dla rejonu Cmentarza Wawrzyszewskiego
Jeżeli chodzi o technika, najlepsze na Bielanach, według rankingu Perspektyw, jest technikum księgarskie im. S. Żeromskiego, które zajęło 289. miejsce w ogólnopolskim zestawienia szkół technicznych. To duży awans, bo szkoła w poprzednich dwóch latach notowana była kolejno na 488. i 449. miejscu.
Kapituła
Nad całym przedsięwzięciem czuwała kapituła, która składała się z przedstawicieli komisji ds. kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych, przedstawicieli uczelni oraz komitetów głównych olimpiad. Przewodniczącą kapituły była rektorka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, profesor Barbara Marcinkowska.
Przeczytaj również: Wilk na żoliborskim odcinku S8
Napisz komentarz
Komentarze