W tym artykule przeczytasz o:
- spacerach po Bielanach
- trasach i terminach
CO W ŁĘGU PISZCZY? SPACER ORNITOLOGICZNY PO MŁOCINACH
Data: sobota, 14 września
Godzina rozpoczęcia: 9:00
Miejsce: Bielany - brzeg Wisły
Koszt: bezpłatnie
Uczestnicy spaceru wyruszą na nadwiślański spacer, podczas którego poszukają migrujących ptaków siewkowych, usłyszą "co piszczy" w łęgu i poczekają na żerujące Bieliki. - Chcesz dowiedzieć się jak wyglądają ptasie przygotowania do jesieni i jak sójka wybiera się za morze? Chodź z nami na spacer z ornitologiem i dowiedz się wszystkiego! Na spacer wybierz wygodne obuwie, ciepłe ubranie chroniące przed deszczem i owadami. Warto zabrać sprzęt optyczny (lornetka, aparat) i mnóstwo pytań - zaprasza organizujące spacer MAL Samogłoska.
Miejsce zbiórki: skrzyżowanie ulic Pułkowej i Papirusów
Prowadząca: Klaudia Gawrysiak - licencjonowana ornitolog-obrączkarz
Udział w wydarzeniu bezpłatny
Wstęp wolny!
LETNIE SPACERY HISTORYCZNE - ZANIM WYROSŁY BLOKI. ŚLADAMI WIEJSKIEGO WAWRZYSZEWA
Data: sobota, 14 września
Godzina rozpoczęcia: 11:00
Miejsce: Wawrzyszew
Koszt: wstęp wolny
W ramach czwartej edycji Letnich Spacerów Historycznych przewodnicy przygotowali kilka tras tematycznych skrywających mniej i bardziej znane historie z Bielan. 14 września odbędzie się spacer "Zanim wyrosły bloki. Śladami wiejskiego Wawrzyszewa".
Osiedle Wawrzyszew to potężne blokowisko z epoki Gierka. Jednak gdybyśmy cofnęli się w czasie do początku lat 70., to ujrzelibyśmy tam zupełnie inny widok: skromne domki, poletka uprawne i tabliczki uliczne z cudacznymi nazwami. Do dziś z dawnej wsi pozostały nieliczne ślady. Uczestnicy wycieczki prześledzą długą i bogatą „przedosiedlową” historię tego miejsca, przyjrzą się także lokalnym zabytkom.
Spacer poprowadzi Mateusz Napieralski, licencjonowany przewodnik warszawski i popularyzator historii Bielan.
Bezpłatny spacer zacznie się 14.09 o godzinie 11:00.
Spotykanie przy skrzyżowaniu ulic Wolumen i Wergiliusza.
Wstęp wolny.
Na spacer zapraszają: Bielańska Fototeka, Urząd Dzielnicy Bielany, Bielański Ośrodek Kultury, MAL Kasprowicza 14 oraz Biblioteka Publiczna Dzielnicy Bielany.
Napisz komentarz
Komentarze