W tym artykule przeczytasz o:
- 8. Biegu Hutnika
- ograniczonej liczbie 360 zawodników
- trasie biegu i przeszkodach
- zawodach dla dzieci i młodzieży
Ten wyjątkowy bieg na stałe wpisał się w krajobraz imprez przygodowo-przeszkodowych w Polsce. W 2017 roku Hutnik Warszawa i Huta ArcelorMittal Warszawa obchodziły swój wielki jubileusz. Z tej okazji przygotowany został Przeszkodowy Bieg Hutnika. W 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 roku przygotowano kolejne edycje. W tym roku czas na następną odsłonę.
360 zawodników
Jak co roku grono uczestników biegu będzie ograniczone ze względu na panujące na terenie zakładu przemysłowego restrykcyjne warunki bezpieczeństwa. W Przeszkodowym Biegu Hutnika wystartuje 360 zawodników. Rywalizować będą na dystansie ok. 12 km, a po drodze czeka szereg przeszkód zbudowanych przez hutę bądź wynikających z ukształtowania terenu. Zawodnicy przebiegną między innymi przez pracującą, jedną z najnowocześniejszych w Europie walcowni, gdzie na własne oczy przekonają się jak hartuje się stal. Rywalizacja toczona będzie w kilkudziesięcioosobowych grupach, startujących co kilkanaście minut. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (dla mężczyzn i kobiet) oraz drużynowa.
Element zaskoczenia to jeden ze znaków rozpoznawczych naszego biegu. Teren Huty to dziesiątki kilometrów nie eksplorowanych przestrzeni, dlatego nigdy nie powtarzamy trasy, uwzględniając nowe fragmenty w kolejnych edycjach. To samo tyczy się dystansu. Szacujemy, że biegacze będą mieli do pokonania od dwunastu do piętnastu kilometrów, ale ostateczne liczby podamy do wiadomości dzień przed zawodami. To ma być niespodzianka – dodał Sławomir Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika.
Przeszkody na trasie
Atrakcji na trasie będzie jednak znacznie więcej. Biegacze zwiedzą szereg hal, pustostanów, a także zmierzą się z przeszkodami wynikającymi z uksztaltowania terenu (m.in. doły, hałdy żwiru czy piasku), jak również elementami tamtejszej infrastruktury (m.in. pręty, bloki kamienne).
Cała trasa będzie szczelnie otaśmowana, a na każdej przeszkodzie obecni będą wolontariusze czuwający nad bezpieczeństwem zawodników. Wszak huta pracuje nieustannie, w trybie trójzmianowym, i nawet w czasie trwania zawodów produkcja nie zostanie zatrzymana. Z tego powodu bezpieczeństwo uczestników jest absolutnym priorytetem organizatorów.
Co jeszcze czeka uczestników 8. edycji biegu? Na pewno nie zabraknie kąpieli w lodowatej wodzie, czołgania się w błocie pod kolczastymi zasiekami, pokonywania pagórków oraz podciągania.
Nagrody dla dorosłych i dla najmłodszych
W ramach opłaty startowej każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy z koszulką oraz medal i posiłek na mecie. Dla najlepszych przewidziano trofea w formie prawdziwych, wytapianych na miejscu stalowych prętów oraz karty podarunkowe, które będzie można zrealizować w sąsiadującej z Hutą Galerii Młociny, która po raz kolejny została partnerem biegu.
Równolegle toczone będą zmagania najmłodszych na specjalnie przygotowanym dla nich torze przeszkód. W Przeszkodowym Biegu Hutniczka mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 15 lat, które pokonają różne dystanse - od 600 do 1600 metrów. Na trasie ustawieni będą wolontariusze, pomagający młodym adeptom biegania w pokonywaniu bardziej wymagających przeszkód. Każdy z uczestników otrzyma medal oraz weźmie udział w losowaniu nagród-niespodzianek.
Naszym celem jest zachęcenie dzieci do biegania, skakania, pomagania sobie i do przeżycia dobrej zabawy podczas pokonywania przeszkód! Wyścig, został przygotowany w taki sposób, aby dzieci bawiły się jak najlepiej - deklarują organizatorzy.
Zapisy do tegorocznej edycji Biegu Hutnika potrwają tylko do czwartku, 3 października. Punktualnie o godz. 23:59 listy startowe zostaną zamknięte.
Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej: https://zapisyonline.pl/.../547,viii-przeszkodowy-bieg...
Napisz komentarz
Komentarze