Ferie zmierzają ku końcowi, ale wydarzenia na Bielanach pojawiają się cały czas nowe. W najbliższym tygodniu można wziąć udział w warsztatach kawowych, zajęciach z tworzenia ceramiki, będą również koncerty i jak co tydzień bezpłatny seans w Kinie za Rogiem.
Ferie na sportowo – codziennie do 13 lutego
Gdzie? – ul. Zgrupowania AK „Kampinos”, Galeria Młociny
W Galerii Młociny przez dwa tygodnie ferii codziennie są organizowane wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez instruktorów i trenerów Hutnika Warszawa.
„Zimowe ferie w mieście wcale nie muszą być spędzone przed ekranem telewizora lub komputera. Drodzy uczniowie, wystarczy, że wpadniecie na Młociny, gdzie na 2 tygodnie wypełnimy Wam grafik całą masą sportowych atrakcji” – zachęcają organizatorzy.
9 lutego, godz. 15:00-18:00, poziom 0, KOSZYKÓWKA.
10 lutego, godz. 15:00-18:00, poziom 0, JUDO.
11 lutego, godz. 15:00-18:00, poziom 0, TENIS.
13 lutego, godz. 11:00-14:00, lodowisko, HOKEJ.
Przeczytaj również: Narkotyki i kradzież zabytkowego auta – Policyjne Bielany
Czwartek, 10 lutego, godz. 13.00 – „Kreatywni – DIY” – papieroplastyka i nie tylko
Gdzie? – ul. W. Bogusławskiego 6a, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 14
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 14 zaprasza wszystkie dzieci powyżej 10. roku życia na zajęcia z papieroplastyki. Uczestnicy pod życzliwym okiem instruktorów wykonają kartki okolicznościowe i dekoracje z rozmaitych materiałów. Zapisy pod numerem 22 669 69 52. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie karty czytelnika.
Środa, 16 lutego, godz. 18.00 – Spotkanie z podróżnikiem: Krzysztof Dworczyk „Singapur miasto lwa”
Gdzie? – ul. Goldoniego 1, Bielański Ośrodek Kultury
Podczas kolejnego wydarzenia z serii spotkań z podróżnikami mieszkańcy bielan będą mogli wysłuchać opowieści Krzysztofa Dworczyka. Podróżnik opowie o Singapurze. „To fascynujące państwo – miasto tętni życiem dniem i nocą, a majestatyczne budowle sąsiadują z pięknie utrzymanymi parkami i futurystycznym ogrodem botanicznym. Liczne świątynie różnych wyznań stojące obok siebie udowadniają, iż pod mądrymi rządami możliwa jest harmonia wielu religii i kultur. Intrygujące połączenie nowoczesności z tradycją oraz niespotykana wielokulturowość Singapuru warte są poznania podczas wykładu o miejscu, którego nazwa pochodzi od dwóch sanskryckich słów: simha – lew oraz pura – miasto…” – pisze Krzysztof Dworczyk.
Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują darmowe wejściówki, które można pobrać po kliknięciu w ten link.
Napisz komentarz
Komentarze