W stolicy mamy już niemal 700 kilometrów ścieżek rowerowych. 13 lipca opublikowano nowe wydanie Warszawskiego Raportu Rowerowego.
- Oddajemy w ręce mieszkańców kolejną, jedenastą już, edycję dorocznego raportu podsumowującego działania Warszawy w zakresie rozwoju transportu rowerowego - piszą autorzy Warszawskiego Raportu Rowerowego. Pierwsze wydanie ukazało się w 2010 roku. Od tego czasu warszawska sieć dróg rowerowych zwiększyła się z 275 km do 680 kilometrów dróg rowerowych.
Veturilo ma coraz więcej użytkowników – mimo przeciwności
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 odcisnęła bolesne piętno na światowej gospodarce. Najdotkliwiej odczuli to przedsiębiorcy prowadzący lokale gastronomiczne i działalność turystyczną, ale duże kłopoty miał również system warszawskich rowerów miejskich. - Tuż po starcie sezonu, decyzją rządu wprowadzony został zakaz korzystania z rowerów publicznych, uchylony po miesiącu. Dziewiąty sezon Veturilo zakończył się 30 listopada. Mimo obostrzeń rowery były wypożyczane ponad 3,18 mln razy. Tylko w 2020 roku do systemu dołączyło ponad 64,5 tysiąca użytkowników – czytamy w raporcie.
Priorytetem są zmiany w centrum miasta
- Plany inwestycyjne na 2021 rok to coraz większe zmiany w centrum miasta, kontynuacja dużych projektów drogowych oraz sukcesywna realizacja projektów z budżetu obywatelskiego – zapowiadają autorzy raportu i dodają: - Tworzenie spójnego systemu atrakcyjnych przestrzeni publicznych oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego mają spowodować, że mieszkańcy częściej poruszać się będą po mieście pieszo i rowerami.
W 2021 planowane jest rozbudowanie i wyremontowanie infrastruktury rowerowej o łącznej długości 43 kilometrów. Z pełnym, siedemdziesięciostronicowym raportem można zapoznać się po kliknięciu w ten link.
Napisz komentarz
Komentarze