W tym artykule przeczytasz o:
- Bielańskiej Akademii Umiejętności
- spotkaniu z Zygmuntem Miłoszewskim
- dorobku twórczym pisarza
Projekt „Bielańska Akademia Umiejętności” to inicjatywa edukacyjno-kulturalna, która ma na celu rozwijanie kompetencji i zainteresowań mieszkańców Bielan także w zakresie nowych technologii w sztuce. Dlatego w trakcie organizowanych spotkań będzie można przekonać się jak nowoczesne narzędzia mogą służyć kreatywnemu wyrażaniu się, tworzeniu własnych dzieł, a także interakcji z innymi. Jednocześnie spotkania w ramach Akademii będą też przypominały o łączności z tradycją i kulturą wysoką – będą nawiązywały do teatru, literatury i sztuk plastycznych.
Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim w Miejscu Aktywności Lokalnej Kasprowicza 14 rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa około dwóch godzin. W tym czasie znany powieściopisarz, publicysta oraz autor scenariuszy telewizyjnych i filmowych opowie o swoich książkach, a także przybliży to, co go inspiruje w pracy.
Zygmunt Miłoszewski to powieściopisarz i publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, laureat Paszportu „Polityki” (2014). Autor powieści kryminalnych i sensacyjnych, m.in. trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim. Wychował się w Warszawie. W 1995 zaczął pracować jako dziennikarz w „Super Expressie”, w którym pisał reportaże z sal sądowych. Potem współpracował z innymi wydawnictwami. Od 2003 do 2008 związany z „Newsweekiem” jako redaktor, później jako stały felietonista. Jest miłośnikiem i znawcą gier komputerowych, pisał o nich na łamach „Newsweeka” oraz w serwisie internetowym Polygamia.pl. Literacko zadebiutował w 2004 na łamach „Polityki” opowiadaniem "Historia portfela", nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Następnie rozpoczął współpracę z wydawnictwem W.A.B., które opublikowało wszystkie jego książki. Największą sławę przyniosła mu trylogia, której bohaterem był prokurator Szacki: "Uwikłanie", "Ziarno prawdy" i "Gniew". Ostatnio opublikował dwa tomy planowanej trylogii dla nastolatków pod wspólnym tytułem "Hydropolis".
Napisz komentarz
Komentarze