Łącznie powstanie niemal 400 m trasy, która ma zwiększyć spójność infrastruktury rowerowej na Bielanach.
- Na Bielanach rozpoczyna się budowa dwóch nowych odcinków dróg dla rowerów, które zwiększą spójność sieci tras w okolicy – zapowiada Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej Łukasz Puchalski.
Przeczytaj również: Zmodernizowany stadion Hutnika od dziś otwarty
Nowy odcinek drogi dla jednośladów połączy istniejące już przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu Reymonta i Wólczyńskiej z ciągiem pieszo-rowerowym w rejonie ulicy Wolumen. - Od narożnika skrzyżowania ul. Wólczyńskiej z al. Reymonta w kierunku zachodnim rozpłytowany został już fragment chodnika pod przyszłą drogę, która będzie przebiegać za wiatą przystanku „Andersena 02” – informuje Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Nowy odcinek będzie miał długość ok. 150 metrów.
Mieszkańcy doceniają inwestycję, choć zauważają, że jest jeszcze wiele do poprawy: - W tej okolicy brakuje połączenia po wschodniej stronie ul. Kasprowicza między ulicami Marii Wittek i Przy Agorze – zauważa pan Paweł. - Bardzo dobrze, jako sąsiad doceniam – komentuje z kolei pan Adam i dodaje: - Inna sprawa, że na Bielanach przydałaby się możliwość kulturalnej i bezpiecznej jazdy rowerem wzdłuż osi dzielnicy - ul. Żeromskiego i drugiej osi – ul. Kasprowicza, a także zamknięcie (pozytywne) tematu DDR-widmo wzdłuż Podczaszyńskiego.
Przeczytaj również: Morderstwo w sylwestra. Pojawił się akt oskarżenia przeciwko zabójcom 34-letniego Dariusza
Niemal 700 km tras rowerowych w Warszawie
Warszawska sieć dróg dla rowerów należy do najdłuższych w Polsce. – Składa się na nią 500,14 km dróg dla rowerów, 84,92 km dróg dla rowerów i pieszych, 44,14 km pasów rowerowych, 3,8 km kontrapasów oraz 47,31 ulic z kontraruchem – informują autorzy najnowszego wydania Warszawskiego Raportu Rowerowego i dodają: – Sieć tras rowerowych uzupełnia 462,39 km ulic o ruchu uspokojonym oraz ponad 130 km rekreacyjnych szlaków pieszo-rowerowych i odcinków jezdni serwisowych. Dodatkowym ułatwieniem dla rowerzystów są malowane na jezdniach znaki P-27 (tzw. sierżanty).
Plany w realizacji
Według autorów raportu sporządzonego na zlecenie Urzędu Miasta, jednym z podstawowych celów jest zwiększenie spójności sieci rowerowej w Warszawie: - Tworzenie spójnego systemu atrakcyjnych przestrzeni publicznych oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego mają spowodować, że mieszkańcy częściej poruszać się będą po mieście pieszo i rowerami – czytamy w raporcie. W 2021 planowane jest rozbudowanie i wyremontowanie infrastruktury rowerowej o łącznej długości 43 kilometrów.
Przeczytaj również: Czessband, Poszukiwany, poszukiwana i koncert na dachu Urzędu Dzielnicy – Weekend na Bielanach
Napisz komentarz
Komentarze