W nocy z niedzieli na poniedziałek, tj. 30 na 31 lipca, tramwajarze zamkną przejazd na skrzyżowaniu ulic Sokratesa i Wólczyńskiej. Aby zapewnić alternatywny przejazd, została wyznaczona trasa objazdu prowadząca przez świeżo wyremontowaną ulicę Nocznickiego. W związku z tym, autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną przekierowane na nowe trasy.
Miejscy drogowcy zakończyli remont ulicy Nocznickiego i przywrócili na niej ruch dwukierunkowy. Ten sygnał oznacza dla warszawskich tramwajarzy, że mogą rozpocząć remont przejazdu na ulicy Sokratesa. Aktualnie, nadal obowiązuje organizacja ruchu wprowadzona w związku z remontem przejazdu tramwajowego na ulicy Wólczyńskiej w okolicach ulicy Aspekt. Fragment jezdni Wólczyńskiej pomiędzy ulicami Aspekt a Wolumen pozostaje wyłączony z ruchu. W celu omijania utrudnień, został wyznaczony objazd prowadzący przez aleję Reymonta i Conrada.
Należy pamiętać, że prace torowe będą prowadzone równolegle w tych dwóch miejscach i potrwają do początku roku szkolnego.
Tramwaje wracają, ale jeszcze nie teraz
Wraz z zamknięciem przejazdu na ulicy Sokratesa, autobusy linii 114, 121, 203, 210, 250, 409, N02, N58, Z12 i Z33 zmienią swoje trasy między pętlą Metro Młociny a ulicą Wólczyńską. Będą bezpośrednio kursować ulicą Nocznickiego, omijając Sokratesa i odcinek trasy na Wólczyńskiej. W związku z tym, przystanki Bogusławskiego 06, 08, Tołstoja 02 oraz Sokratesa 01 zostaną zawieszone, natomiast przywrócone zostaną przystanki Popiela 05 i 06. Dodatkowo, na ulicy Nocznickiego, za skrzyżowaniem z Wólczyńską, uruchomione zostaną tymczasowe przystanki Nocznickiego 51 i 52.
Ta organizacja ruchu tramwajów i autobusów na Bielanach będzie obowiązywać do początku sierpnia. Po zakończeniu prac tramwajarzy na skrzyżowaniu alei Reymonta i ulicy Broniewskiego, na odcinku Piaski – Nowe Bemowo zostanie przywrócony ruch tramwajów.
Przeczytaj również: Poważne utrudnienia na Nocznickiego
Remont ulicy Nocznickiego jest następstwem prac, związanych z konstrukcją kolektora Lindego-Bis. Postęp w budowie podziemnego systemu umożliwia przystąpienie do naprawy nawierzchni drogi. Wspólnie nad tym zadaniem pracują warszawscy wodociągowcy oraz drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich.
Napisz komentarz
Komentarze