Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 03:28

Jaki plan miejscowy dla Młocin w rejonie ulicy Wazów?

Trwają konsultacje społeczne projektu planu miejscowego dla Młocin, w rejonie ul. Wazów.
  • Źródło: UM Warszawa
Jaki plan miejscowy dla Młocin w rejonie ulicy Wazów?

Źródło: UD Bielany FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • konsultacjach społecznych projektu planu miejscowego dla Młocin, w rejonie ul. Wazów
  • jak można wziąć udział w konsultacjach
  • spotkaniach konsultacyjnych
  • jak złożyć uwagi do projektu planu

Obszar objęty planem ma około 80 ha i położony jest w północno-zachodniej części osiedla mieszkaniowego Młociny w dzielnicy Bielany. Teren objęty planem ograniczony jest: ul. K. Wóycickiego, ul. Pułkową, ul. Pasymską, ul. Encyklopedyczną, wschodnią i południową granicą zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Dęby Młocińskie” oraz północną granicą terenu Huty ArcelorMittal Warszawa.

Obszar ma ukształtowaną strukturę funkcjonalno-przestrzenną oraz wykształconą sieć przestrzeni publicznych. Przeważające zagospodarowanie to: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna (w postaci domów wolnostojących, bliźniaczych oraz w nieznacznym stopniu szeregowych) oddzielona od ul. Pułkowej pasem zieleni, tereny lasów i zadrzewień (w tym zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Dęby Młocińskie”) oraz zespół zabudowy szkoły wyższej – Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Znaczną część obszaru stanowi układ urbanistyczny Miasta-ogrodu Młociny ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków m.st. Warszawy. Obszar wzdłuż ul. K. Wóycickiego i ul. Pułkowej graniczy z otuliną Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Warszawskim Obszarem Chronionego Krajobrazu. Ulica Pułkowa jest odcinkiem drogi krajowej nr 7.

Na obszarze objętym sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Młociny w rejonie ul. Wazów obowiązują dwa miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, które zostaną zmienione przez niniejszy plan:

  • miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Młociny - część II b (przyjęty uchwałą nr 585/XVIII/01 Rady Gminy Warszawa - Bielany z dnia 7 grudnia 2001 r.) obejmujący przeważającą część obszarów, z wyjątkiem pasa terenów położonych wzdłuż ul. Pułkowej oraz terenów przy ul. Michaliny, w tym zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Dęby Młocińskie”; plan ten sporządzony został na podstawie nieobowiązującej już ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, a jego ustalenia dostosowane do ówczesnego zainwestowania i uwarunkowań, również prawnych, uległy dezaktualizacji;
  • miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego rejonu nieruchomości przy ul. Samogłoska 9 i 9A (przyjęty uchwałą nr LXXIV/2090/2018 Rady m.st. Warszawy z dnia 27 września 2018 r.) obejmujący tereny szkoły podstawowej i domu kultury.
    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Młociny w rejonie ul. Wazów kontynuuje zasady zagospodarowania określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego rejonu nieruchomości przy ul. Samogłoska 9 i 9A, które zachowały swoją aktualność. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Młociny w rejonie ul. Wazów aktualizuje i uszczegóławia zasady zagospodarowania określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla Młociny - część II b, z uwzględnieniem standardów określonych przez ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz postulatów określonych w wytycznych konserwatorskich sporządzonych na potrzebę opracowania planu. 
     

W związku z rozpatrzeniem uwag przez Prezydenta m.st. Warszawy, do projektu planu zostały wprowadzone zmiany, które wymagały ponowienia procedury uzgodnień w niezbędnym zakresie oraz ponownego wyłożenia do publicznego wglądu. Konsultacje społeczne trwają od 18 września do 23 października 2024 r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Udział mieszkańców w sporządzaniu planu musi mieć charakter sformalizowany – to znaczy swoje uwagi trzeba zgłosić na piśmie albo podczas spotkania on-line. Plan miejscowy składa się z dwóch części: tekstu planu (który stanowi treść uchwały rady miasta), oraz rysunku planu (który jest ilustracją do tekstu). Obie te części są nierozerwalnie ze sobą połączone – nie ma sensu czytanie samego tekstu bez patrzenia na rysunek i na odwrót.

Tekst i rysunek projektu planu można zobaczyć tutaj:

Tekst projektu planu miejscowego 

Rysunek projektu planu miejscowego

Z tekstem i rysunkiem projektu planu miejscowego można zapoznać się też w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, aleje Jerozolimskie 44, poziom -1, wejście od WOM, pon.-pt. w godz. 8:00 – 16:00.

Spotkania konsultacyjne

Porozmawiać o planie można będzie:

  • Na dyskusji on-line 25 września (środa) o godz. 17:00 na YouTube – można będzie oglądać spotkanie i dyskutować na czacie;
  • Na platformie ZOOM – można będzie zabrać głos w dyskusji z fonią i wizją. Jeśli ktoś chce skorzystać z tej opcji, może napisać na [email protected]. Link do spotkania oraz instrukcja zostaną odesłane w mailu zwrotnym;
  • Na dyżurze telefonicznym projektanta planu we wtorek 24 września oraz w poniedziałek 30 września w godzinach 13.00 – 16.00 pod numerem telefonu 22 325 81 08;
  • Na dyżurze stacjonarnym projektanta planu w poniedziałek 7 października w godzinach 13.00 –16.00 w MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9 a, lok 3 (wejście od ulicy Balaton).

Uwagi do projektu planu 

Uwagi do projektu planu można składać do 23 października 2024 r.

Wzór formularza do wypełnienia odręcznego znajdują się pod tym linkiem

Wzór formularza do wypełnienia elektronicznie znajdują się pod tym linkiem

Każdy może złożyć uwagi do planu i proponować zmiany, jeśli jego zdaniem powinny zostać wprowadzone w przygotowanym projekcie planu, zanim stanie się on obowiązującym prawem. Wszystkie głosy są tak samo ważne. Nie ma znaczenia, czy jest się właścicielem gruntu, mieszkańcem obszaru objętego planem czy jakiegokolwiek innego fragmentu miasta, czy reprezentuje się tylko własny interes lub potrzeby grupy osób, stowarzyszenia, fundacji itp. Każda sprawa jest indywidualnie rozpatrywana przez autorów planu – urbanistów i architektów, a ostatecznie przez Prezydenta i radnych. 

Jak złożyć uwagi do planu?

  • podczas dyskusji publicznej on-line
  • mailowo na adres [email protected]
  • drogą pocztową na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa
  • osobiście w kancelarii głównej m.st. Warszawy, kancelarii Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lub w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w dzielnicy
  • można skorzystać z umieszczonego w ePUAP formularza ogólnego lub skorzystać z formularza samej uwagi do projektu planu, który jest zamieszczony powyżej.

Uwaga złożona w terminie zostanie rozpatrzona. Nie otrzymasz odpowiedzi, ale w Biuletynie Informacji Publicznej publikowany jest wykaz uwag wraz z informacją o tym, jak zostały rozpatrzone przez prezydenta Warszawy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ